Dbać o formę w domu? To jest możliwe!

lifestyle

Osiągaj swoje cele fitness nawet w domu: to łatwe i przyjemne!

Kto powiedział, że uprawianie sportu koniecznie wymaga dużej przestrzeni, dużej ilości czasu i specjalnego sprzętu? Oto jak znaleźć odpowiednią motywację i kilka cennych wskazówek, jak dbać o swoje ciało nawet w domu!

Trzy złote zasady

Pierwszą zasadą dobrej jakości życia jest pozytywne nastawienie. W końcu aktywność fizyczna oznacza dbanie o siebie, a to może mieć tylko pozytywny wpływ na zdrowie ciała i umysłu.

Druga zasada to „nigdy więcej wymówek”: każdy moment jest dobry, niezależnie od czasu jakim dysponujesz. Nawet 20 minut ćwiczeń powtarzanych kilka razy w ciągu dnia w zupełności wystarczy. Nie musisz mieć 2 godzin na raz.

Trzecia zasada to „baw się dobrze”. Jak to zrobić? Przede wszystkim stwórz odpowiednie środowisko dzięki muzyce, która doda Ci energii. Jeśli możesz, poszukaj znajomych, którzy dotrzymają Ci towarzystwa i wirtualnie uczestniczą w treningu (im ich więcej, tym przyjemniejsze może stać się ćwiczenie).

Ćwiczenia
Rozpocznij trening, wykonując te proste ćwiczenia: praktyczne i funkcjonalne, można je łatwo wykonać w domu i są w zasięgu każdego. Hasło przewodnie: jeśli chcesz, możesz!

Włącz muzykę i… 3, 2, 1… start!

 • Przysiady: Stań prosto, opuść miednicę, uginając nogi i wyginając tułów do przodu, aż uda będą równoległe do podłogi. Wykonaj 10 powtórzeń.
 • Brzuszki odwrócone: leżąc na ziemi na brzuchu, ugnij kolana, podnieś miednicę i przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Wykonaj 10 powtórzeń.
 • Pompki: ugnij ramiona, aż klatką piersiową dotkniesz podłogi i rozprostuj je oddalając się od podłoża. Wykonaj 4 pompki. Wykonaj 4 powtórzenia.
  Deska: połóż się na ziemi na brzuchu, opierając przedramiona i palce u nóg, podczas gdy reszta ciała znajduje się nad ziemią. Stój nieruchomo, równolegle do podłogi, przez 30 sekund.
  Wyciskanie żołnierskie z 2 butelkami: stojąc, chwyć 2 butelki wody i wyciągnij ręce nad głowę. Wykonaj 10 powtórzeń.
  Brzuszki (mięśnie brzucha): zablokuj stopy pod kanapą i podnieś korpus z ziemi, aż ustawi się prostopadle do podłogi. Wykonaj 10 powtórzeń
  Wypad: zrób krok do przodu i ugnij nogi. Udo, które pozostaje z tyłu, jest prostopadłe do podłoża, przednie jest równoległe. Wykonaj 8 powtórzeń.
  Spięcia brzucha: leżąc na ziemi na brzuchu, ugnij kolana i połóż ręce za głową.Napnij klatkę piersiową, unosząc ramiona, ale pozostawiając miednicę i obszar lędźwiowy spoczywający na podłodze. Wykonaj 15 powtórzeń.
  Wyciskanie francuskie z 2 butelkami: leżąc z kończynami górnymi prostopadle do podłogi, ugnij przedramiona tak, aby butelki dotykały skroni. Wykonaj 10 powtórzeń.
  Deska bokiem: leżąc na boku, oprzyj przedramiona i stopy, utrzymując resztę ciała prawie równolegle do podłogi. Utrzymaj pozycję przez 30 sekund z każdej strony.
 • Biegnij w miejscu przez 1 minutę.
 • Skacz na skakance przez 2 minuty.
 • Biegnij w miejscu przez 1 minutę.
 • Odpocznij przez 2 do 3 minut.
 • Powtórz całą sekwencję 5 razy.

 

Jeśli początkowo nie możesz powtórzyć całej sekwencji 5 razy, nie poddawaj się!

Możesz zacząć od 2 powtórzeń i stopniowo zwiększać je w ciągu kilku dni, aż osiągniesz swój cel!