Twój harmonogram dnia powinien obejmować aktywność fizyczną: to ona pomaga się skoncentrować i uwolnić od stresu.

lifestyle

Nasze dni to mieszanka zobowiązań i dat. Biuro, spotkania w pracy, terminy których należy dotrzymać, zakupy, walka z biurokracją, nieoczekiwane zdarzenia, a w przypadku osób posiadających dzieci także rytuał towarzyszenia im w drodze do i ze szkoły oraz odwożenia ich na przeróżne zajęcia pozaszkolne.  

Ile czasu w tym wirze obowiązków do wykonania jesteś w stanie poświęcić sobie i aktywności fizycznej?

Założymy się, że w przypadku wyjątkowo pracowitych dni jest to pierwsza rzecz, z której rezygnujesz, lub że pod koniec dnia wracasz do domu tak zmęczony, że nie masz już dość energii, aby pójść na siłownię.

A gdybyśmy Ci powiedzieli, że właśnie „przerwa na sport” pozwala odzyskać dobry humor i siły?

Tak, ponieważ aktywność sportowa pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd naszego ciała, ale także na dobre samopoczucie ciała i umysłu. Starożytni mówili: „mens sana in corpore sano” (w zdrowym ciele zdrowy duch) i nigdy ta maksyma nie była bardziej prawdziwa.

Powszechnie wiadomo, że ćwiczenia aerobowe obniżają poziom stresu, pozwalając nam naprawdę odłączyć się od pracy i spraw rodzinnych.

Ale nie tylko, aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie: poprawia pracę układu krążenia, zapobiega cukrzycy i pomaga ją kontrolować, wzmacnia układ odpornościowy. Badania pokazują, że osoby regularnie uprawiające sport chorują mniej w roku, niż osoby prowadzące siedzący tryb życia.

Zdrowy trening poprawia naszą produktywność w pracy i stymuluje bardzo ważne czynności poznawcze: wspomaga pamięć, sprzyja koncentracji i korzystnie wpływa na kreatywność.

Krótko mówiąc, przerwanie obowiązków domowych w celu wykonania jakiejś aktywności fizycznej jest dobre i przydatne w poprawie naszej wydajności. Ale jak dopasować to do naszych zabieganych dni?

Proste: zaznacz to w swoim planerze, tak jak każdy inny, nieunikniony obowiązek. 

Znajdź termin odpowiadający Twoim potrzebom, np. na wizytę u dentysty, naukę pływania dla dzieci, wizytę u fryzjera czy kosmetyczkę.

I broń tej przestrzeni dedykowanej Twojemu dobremu samopoczuciu, przed pokusą poświęcenia jej na działania, które mogą wydawać się pilniejsze.

Ale co należy rozumieć przez „zdrową aktywność ruchową”?

Światowa Organizacja Zdrowia określiła zalecane poziomy aktywności fizycznej dla każdej grupy wiekowej:

  • Osoby dorosłe pomiędzy 18 a 64 rokiem życia:
    Co najmniej 150 minut umiarkowanej lub intensywnej aktywności fizycznej w tygodniu lub co najmniej 75 minut intensywnej aktywności fizycznej w tygodniu.

Zwiększenie aktywności do 300 minut tygodniowo zapewnia dodatkowe korzyści fizyczne.

Wskazane jest wykonywanie czynności mających na celu wzmocnienie mięśni z częstotliwością dwa lub więcej razy w tygodniu.

Zatem po prostu wstań od biurka i wybierz się na regenerujący, energiczny spacer, popływaj w przerwie na lunch lub zafunduj sobie przerwę, oglądając lekcję wideo dotyczącą ćwiczeń cardio w rytm muzyki.

Jeśli chodzi o energię potrzebną do jak najlepszego radzenia sobie z aktywnością sportową, nie martw się, ponieważ z pomocą przychodzi Ci Juice Plus+, który stworzył Perform: koktajl o smaku fruit fusion, który dostarczy Ci składników niezbędnych do aktywacji mięśni, skupienia myśli i energii do działania.

Perform zawiera 25 g białka oraz mieszankę witamin i minerałów, które pomogą ci w zachowaniu sprawności fizycznej i psychicznej.

Nadal masz wątpliwości, czy warto odłożyć codzienne obowiązki i zrobić sobie „sportową przerwę”?

Chcesz nam opowiedzieć jak organizujesz swój dzień?