Pomysły na aktywne lato

wellnes

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, nigdy nie jest tak proste, jak latem! Oprócz przesiadywania nad jeziorem, morzem czy przy grillu w ogrodzie, warto postawić również na aktywne spędzanie czasu. Sprawdź nasze propozycje, może któraś Cię zainspiruje?

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia. Oprócz korzyści fizycznych, jak większa odporność czy siła mięśni, które stabilizują stawy i kręgosłup, możemy liczyć na lepsze samopoczucie. Ruch uwalnia w organizmie endorfiny, przez co jesteśmy po prostu… szczęśliwsi. Co możemy zatem robić latem?

Bieganie

Staje się coraz popularniejsze. Każdy może biegać, wystarczy tylko para sportowych butów i wygodne spodnie. Oczywiście zapaleni biegacze, korzystają z profesjonalnych ubrań i sprzętów, ale na początek możesz spróbować swoich sił w tym sporcie bez tych rzeczy.

Rower

Jazda na rowerze to jedna z popularniejszych aktywności. Spakuj coś do jedzenia, wodę i rusz na wycieczkę lub zamień komunikację miejską na rower. Dzięki temu nie utkniesz w korku, a zarazem  zapewnisz sobie codzienną porcję ruchu. To także świetny sposób na zaoszczędzenie na biletach komunikacyjnych lub benzynie – kosztem lepszego zdrowia, same korzyści!

Rolki

Przy jeździe na rolkach ruch nóg jest bardziej płynny, dzięki czemu kręgosłup i kolana są mniej obciążone niż np. podczas biegania. Jeśli lubisz jeździć na łyżwach w zimę, spróbuj jazdy na rolkach! To podobny sport, z tym że na rolkach możesz dojechać wszędzie bez ograniczeń. Nie zapomnij o kasku i ochraniaczach!

Wakebording

Jeśli lubisz poczuć nieco więcej adrenaliny i kochasz wodę, polecamy wypróbować wakebording. Z pewnością łatwo znajdziesz szkołę wakebordu w swojej okolicy. To sport polegający na jeździe na desce po powierzchni wody, przy trzymaniu się liny ciągniętej przez wyciąg lub motorówkę. Szkoły głównie oferują wyciąg, co jest łatwiejsze dla początkujących.

Sporty drużynowe – siatkówka, koszykówka, piłka nożna

Jeżeli szukasz aktywności wraz ze znajomymi, postaw na sporty drużynowe. Gry zespołowe sprzyjają szybkiemu podejmowaniu decyzji, poprawiają naszą kondycję i rozwijają koordynację, a także zapewniają świetną zabawę w gronie najbliższych.

Jazda konna

Masz ochotę na coś nowego i lubisz kontakt ze zwierzętami? Spróbuj jazdy konnej, która wzmacnia nogi, a jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji. Możesz wybrać się również na wycieczkę po lesie, taka przygoda na długo pozostanie w pamięci.

Pływanie, aqua aerobik

Pływanie wzmacnia mięśnie brzucha, pleców, nóg, ramion, poprawia kondycję, relaksuje i dotlenia organizm. Dla osób, które chcą spróbować czegoś innego, ciekawą propozycją mogą być ćwiczenia aerobowe w wodzie, czyli aqua aerobik.

Tenis, Tenis stołowy, Badminton, Speed badminton

Sporty rakietowe poprawiają koordynację ruchową i zwinność. Mniej wymagający będzie tenis stołowy i badminton. Dla osób szukających adrenaliny polecamy speed badminton – to sport, w którym liczy się szybkość, ponieważ gra się w nim bez siatki. Niewątpliwą zaletą jest to, że można grać w niego wszędzie, zarówno na boisku, korcie, plaży, łące, jak i we własnym ogrodzie.